Ana Kovger: praktika „Pedra Silva Arquitectos“ įmonėje Portugalijoje 2019 m. liepos – rugsėjo mėn.

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Kas tau labiausiai patiko atliekant „Erasmus+“ praktiką įmonėje Pedra Silva Arquitectos?

Labiausiai man patiko laisva, kūrybinga, komfortabili bei inovatyvi darbo aplinka, kurioje mes galėjome laisvai reikšti savo nuomonę ir siūlyti savo idėjas. Man buvo labai naudinga ir įdomu sudalyvauti online konferencijose, susitikimose su klientais bei aplankyti projektuojamus objektus. Apsilankymo objektuose metu mes sužinojome daug naujų specifinių dalykų apie patalpų projektavimą. Savo praktikos metu mes sudalyvavome keliuose dideliuose projektuose, tokiuose kaip Google ir Adidas ofisų projektavimas.

Dėl kokių priežasčių rekomenduotum kitiems studentams atlikti praktiką Pedra Silva Arquitectos įmonėje?

Pedra Silva Arquitectos yra labai stipri ir rimta įmonė, tačiau darbo aplinka joje yra laisva ir jauki. Atlikdamas praktiką šioje įmonėje studentas visada sulauks pagalbos iš savo kolegų, gaus daug naudingų žinių ir įgis gerų galimybių ateičiai.

Ką tau davė dalyvavimas „Erasmus+“ praktikos programoje?

Dalyvavimas „Erasmus+“ praktikoje man leido suprasti kaip yra svarbu planuoti savo laiką ir finansus. Be to, praktikos atlikimas man padėjo labiau pažinti pačią save ir suprasti ko aš noriu ateityje. Dalyvavimas „Erasmus+“ programoje praplėtė mano akiratį ir leido geriau pažinti kitų tautų bendravimo bei darbo kultūrą. Ir galiausiai, dalyvavimas dideliuose projektuose (tokiuose kaip Google ir Adidas) man tikrai pravers ateityje ieškantis darbo.

Ką veikdavai savo laisvalaikiu?

Mano laisvalaikis praktikos laikotarpiu buvo gana turtingas. Mes kartu su savo grupioke aplankėme daug vietinių objektų, tokių kaip muziejai, galerijos, pilys. Mums taip pat pavyko pakeliauti ir už Lisabonos, tad aplankėme tokius miestelius kaip Sintra ir Cascais. Kelionių metu mes naudodavomės traukiniais, autobusais, tramvajais, metro ir keltuvais. Mes taip pat daug vaikštinėjome po pačią Lisaboną, kuri yra labai gražus miestas, turintis itin įdomią istoriją. Mūsų biurai buvo įsikūrę pačiame Lisabonos centre, senamiestyje, todėl netgi darbo metu arba po jo mes galėdavome pasivaikščioti miesto centre, išgerti kavos arba suvalgyti ledų kartu su savo bendradarbiais. Be to, kiekvieną pirmą mėnesio penktadienį mes eidavome su bendradarbiais į kavinę arba restoraną. Vieną iš tokių penktadienių mes turėjome išvyką su katamaranu, kur plaukėm per Težo upę iki pat vandenyno. Tai buvo tikrai įsimintina diena 🙂

Kokių patarimų galėtum duoti kitiems studentams?

Parduotuvėse Portugalijoje yra itin sunku rasti juodos duonos, grietinės, sūrelių ir šalto pieno iš šaldytuvo. Tad jeigu gali, atsivežk keletą lietuviškų produktų pats arba paprašyk, kad kas nors atvežtų jų, jeigu turėsi lankytojų iš Lietuvos.