Greta Skikaitė: praktika „Screen Saviors“ įmonėje Estijoje 2019 m. liepos – rugsėjo mėn.

#suVIKOpavyko

Kas tau labiausiai patiko atliekant „Erasmus+“ praktiką „Screen Saviors“ įmonėjė?

Man labiausiai patiko tai, jog atliekant praktiką galėjau dirbti su tikrais užsakymais. Kaip pavyzdžiui, aš prisidėjau prie filmo „Plastic Palace People“, kuris jau visai netrukus bus rodomas tarptautiniame Kauno kino festivalyje, kūrimo proceso. Jame matysite mano kurtus titrus, subtitrus ir spalvas.

Ką tau davė dalyvavimas „Erasmus+“ praktikos programoje?

Aš manau, jog išvažiuoti ir palikti savo komforto zoną visada verta. Man ši patirtis buvo vertinga, nes susipažinau su Talinu, kuriame anksčiau nėra tekę būti. Taip pat „Erasmus+“ praktikos dėka aš susipažinau su „Screen Saviors“ kūrybine komanda ir draugais, kurie yra puikūs savo srities specialistai. Manau, jog šios pažintys man bus naudingos ateityje.

Aš labai džiaugiuosi savo „Erasmus+“ praktikos patirtimi. Aš jaučiu, jog darbas su tikrais klientais ir vadovais mane itin užgrūdino ir geriau paruošė ateities darbams.

Dėl kokių priežasčių rekomenduotum atlikti praktiką „Screen Saviors“ įmonėjė kitiems studentams?

Rekomenduočiau „Screen Saviors“ visiems, nes jų vykdomi projektai yra labai įvairūs. Kartais gali tekti kažką paredaguoti užsakovams iš Estijos ar Lietuvos, o kartais ir iš Paryžiaus ar net Naujosios Zelandijos.

Apibūdink situaciją, kuomet tau buvo sunku, tačiau tu sugebėjai joje rasti išeitį

Man sunkiausiai buvo tuomet, kai darbas nevykdavo sklandžiai, kai kliento norai būdavo nerealistiški ar komunikacija nesklandi. Kartą maniau, jog niekaip nesusitvarkysiu su duota užduotimi, nes iš kliento gauta medžiaga buvo labai prastos kokybės, tačiau galiausiai man pavyko kažką iš to sulipdyti, o klientas buvo patenkintas rezultatu.

Kaip tau sekėsi pritapti Estijoje?

Aš pastebėjau, jog estai yra gana uždari, tačiau malonūs ir mandagūs žmonės. Tarp mūsų kolegų darbe buvo baltarusių, gruzinų, prancūzų ir lietuvių, todėl, kaip ir bet kokiame tarptautiniame europiečių rate, mes turėjome įvairių nuomonių ir pozicijų, tačiau man buvo smagu dirbti šioje multikultūrinėje aplinkoje.

Ką veikdavai laisvalaikiu?

Mano laisvalaikis praktikos laikotarpiu daug nesiskyrė nuo mano laisvalaikio praleidimo Vilniuje. Mes eidavome užkandžiaut į piceriją arba pasivaikščioti po bohemiškąjį Kalamaja rajoną. Man teko išvykti ir iš miesto į Valgjärve Parish Estijoje ir taip pat į Latviją, Liepoją, kur rūmų dydžio name svečiavomės pas kūrybinės komandos draugus.