Kotryna Brašiškytė: studijos Gdansko dailės akademijoje (Lenkija) 2019-2020 studijų metais

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Ką tau davė „Erasmus+“ studijos Gdansko dailės akademijoje?

Studijos Gdansko dailės akademijoje išmokė mane teisingo požiūrio į mokslą. Aš išmokau kaip reikia pirmiau pasirūpinti savimi ir nesigraužti, jeigu ko nors nespėji ar ką nors ne taip padarai, nes mokymosi laikotarpis yra puikus laikas klysti ir iš tų klaidų mokytis. Gdansko dailės akademijoje nei vienas dėstytojas nevertė verstis per galvą ir nespaudė nenoromis atlikti darbų. Aš supratau, kad man tokia aplinka labai padėjo mokytis, nes dirbau labai nuosekliai, turėjau pastovią rutiną ir tokiu būdu pradėjau atrasti savo stilių. Dirbdama dariau viską tik dėl savęs – toksai darbo tempas man labai patiko, o visoms peržiūroms aš buvau pilnai pasiruošusi jau dieną prieš jas.

Studijuojant man prasiplėtė požiūris į grafikos dizainą. Studijų metu aš galėjau matyti skirtingus žmonių iš skirtingų šalių stilius. Studijuojant turėjau galimybę susipažinti su Lenkijos meno istorija ir sužinoti kokios įtakos turėjo poveikį dabartiniams kūrėjams. Aš mačiau kaip tai puikiai atsispindi Gdansko dailės akademijos studentų darbuose.

Kas tau labiausiai patiko studijuojant Gdansko dailės akademijoje?

Labiausiai man patiko studijų kokybė, dėstytojų profesionalumas, nuoširdumas ir jų bendravimas su studentais kaip su sau lygiais. Akademijoje darbas su kiekvienu studentu vyksta individualiai, vertinamas yra studento progresas. Dėstytojai savo srities išmanymu ir plačiomis žiniomis labai gerai sugeba motyvuoti ir įkvėpti studentus.

Ką veikdavai laisvalaikiu?

Studijų mainų programos metu aš pakankamai daug mokiausi, tad laisvo laiko turėjau ne per daugiausiai. Laisvalaikiu dažniausiai nukeliaudavau prie jūros, nes ji yra visiškai šalia. Taip pat eidavau pasivaikščioti į parkus, lankiausi muziejuose. Dažnai susitikdavome su kitais Erasmus studentais kavinėse, o kartais po paskaitų nueidavome ir į barą. Akademijoje vykdavo ir dideli studentų vakarėliai, tačiau tokiame dalyvavau tik vieną kartą, nes mano motyvacija išvykimui į patį Gdanską buvo daugiau mokslai, o ne pramogos.

Dėl kokių priežasčių rekomenduotum kitiems studentams vykti atlikti Erasmus+ studijas į Gdanską?

Rekomenduočiau Gdansko dailės akademiją dėl nuostabių dėstytojų ir labai malonių Erasmus koordinatorių, kurios itin rūpinasi užsieniečiais studentais. Gdanską rekomenduoju dėl paties gražaus miesto, kuris turi daug įstabios architektūros, dėl jūros, prie kurios galima nukeliauti kada tik panorėjus, dėl šiltų ir malonių žmonių ir taip pat dėl ganėtinai pigaus maisto.