Dominykas Čipkus: praktika „ATEC Training Academy“ Portugalijoje 2019 m. gruodžio mėn. – 2020 m. vasario mėn.

#suVIKOpavyko

Kas tau labiausiai patiko dalyvaujant „Erasmus+“ praktikoje?

Atliekant praktiką ATEC akademijoje man labiausiai patiko dėstytojų dedamos pastangos mokymų metu. Dėstytojai mums leido patiems pasirinkti, kokias veiklas mes norime atlikti automobilių elektronikos srityje praktikos metu. Atliekant praktiką mes gavome įvairių užduočių: išrinkinėjome ir surinkinėjome VW variklį, atlikome tyrimus, paruošėme bei įjungėme radijo sistemą automobilyje atradus problemą ir taip pat dirbome su diagnostikos priemonėmis VCDS ir SEAT.

Praktikos metu mes taip pat dirbome su vienu studentu, kuris ruošėsi dalyvauti geriausių studentų čempionate. Mes su juo darėme ratų suvedimą, ieškojome problematinių taškų automobilyje pagal dėstytojų nurodymus, mokėmės naudotis specialiais įrankiais.

Atliekant praktiką mes vieni su kitais dalinomės žiniomis apie automobilių techniką ir jų elektroniką, bandėme rasti užduočių sprendimus, o visas darbas vykdavo komandose ir taip pat individualiai.

Ko išmokai atlikdamas „Erasmus+“ praktiką ATEC akademijoje?

Praktikos laikotarpiu ATEC akademijoje aš išmokau naudotis virinimo aparatu (pusautomačiu), sužinojau apie taisyklingą ratų suvedimo atlikimą, susipažinau su Elsawin programa, kuri padeda greičiau rasti problemų sprendimą dirbant, įgijau geresnių darbo komandoje įgūdžių. Visos šios patirtys ateityje man leis lengviau rasti sprendimus dirbant su VW grupės automobiliais, nes aš jau mokėsiu dirbti su specialiais įrankiais, kurie yra pritaikyti dirbti su šiais automobiliais.

Dėl kokių priežasčių rekomenduotum ATEC akademiją kitiems studentams?

ATEC akademiją rekomenduočiau kitiems studentams dėl tenais dirbančių geranoriškų dėstytojų ir labai draugiško direktoriaus. Akademijos dėstytojai buvo labai supratingi, mums visada pagelbėdavo, kai turėdavome neaiškumų, ir padėdavo mums įvairias klausimais net nesusijusiais tiesiogiai su pačia akademija. Dėstytojai pasidalino su mumis savo kontaktais ir leido su jais susisiekti iškilus bet kokioms problemoms. Akademijos direktorius taip pat yra labai malonus žmogus, jis mums labai padėjo pačią pirmą dieną, kuomet mes neturėjome grynųjų pinigų ir negalėjome nusipirkti nuolatinių bilietų, nes stotyje atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis nebuvo galima. Direktorius mums visiems tą dieną sumokėjo už nuolatinius bilietus, o vėliau mes tuos pinigus jam grąžinome.