Martynas Zdanys: praktika „ATEC Training Academy“ Portugalijoje 2022 m. sausio – balandžio mėn.

#suVIKOpavyko

Kas tau labiausiai patiko atliekant praktiką?

Praktikos metu labiausiai man patiko dirbti su elektros laidų instaliacijomis. Mes gavome užduotį iš atskirų mikrovaldiklių ir laidų sukonstruoti veikiančią elektros laidų instaliaciją mūsų pačių sukurtam ratų suvedimo mokymo stendui. Aš įgijau naujos patirties aiškinantis privalomus valdymo komponentus ir dirbant su naujomis elektros grandinių nagrinėjimo programomis.

Ką tavo ateičiai davė „Erasmus+“ praktika, kodėl vertėjo išvažiuoti?

„Erasmus+” praktika mano ateičiai davė neįkainojamos patirties bendraujant su kitos šalies ir kultūros žmonėmis. Sutikau daug naujų žmonių ir netgi susiradau draugų iš svetimų šalių. Vienas iš jų buvo metalų suvirinimo profesionalas studentas pabaigęs mokyklą ir besiruošiantis sudalyvauti metalų suvirinimo čempionate Japonijoje.  Išvažiuoti verta norint praplėsti savo pasaulėžiūrą bei kultūrinius barjerus, išmokti pažinti kitų šalių kurtūras, taip pat susipažinti ir pramokti svetimą kalbą. Būdamas „Erasmus+” praktikoje pasitobulinau savo anglų kalbos įgūdžius bendraudamas su angliškai kalbančiais žmonėmis, taip pat įgijau naudingų patirčių susijusių su būsima profesija.

Aprašyk situaciją, kai tau buvo sunku, bet sugebėjai rasti išeitį

Montuodamas elektros laidų instaliaciją susidūriau su sunkumu, kai norint išdėstyti visus valdymo blokus reikiamose vietose reikėjo prailginti instaliacijoje esančius naudotinus laidus ir surišti juos į bendrą pynę. Šioje situacijoje reikiant darbą užbaigti kuo greičiau ir sulituoti laidus kokybiškai, šiek tiek pritrūkau laidų suvirinimo patirties ir nemokėjau jų sujungti kokybiškai. Tačiau dirbdamas ne vienas, pasikonsultavau su kolegomis ir projekto vadovais, kokias laidų suvirinimo technologijas naudoja jie. Vėliau naudodamasis patarimais ir suteikta informacija išmokau taisyklingai naudoti suvirinimo prietaisus, litavime naudojamas pagalbines medžiagas, bei pagal tam tikrą technologiją taisyklingai sujungti elektros laidus.

Dėl kokių priežasčių rekomenduotum šią instituciją būsimiems „Erasmus+“ studentams?

Rekomenduočiau dėl šioje įstaigoje esančios daug naujos technikos ir įrengimų, kurie suteikia galimybę naudotis naujomis technologijomis.