Statybos fakulteto dienos „STADI 2024“!

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

2024 m. kovas  Statybos fakultete prasidėjo aktyviai – kovo 4–8 dienomis vyko Statybos fakulteto dienos „STADI 2024“!

„STADI 2024“ dienomis atidarytos ir pradėtos įgyvendinti mėnesio trukmės tarptautinės tarpdalykinės kūrybinės dirbtuvės, kuriose dalyvauja ne tik kolegijos Statybos bei Statinių inžinerinių sistemų studijų programų II kurso nuolatinių studijų studentai, bet ir studentai iš Prancūzijos universitetų, organizuota interaktyvi paroda „Tarptautinių tarpdalykinių kūrybinių dirbtuvių projektų retrospektyva“.

Savaitė buvo kupina įvairių renginių, susitikimų, mokymų, seminarų ir edukacijų studentams, dėstytojams bei fakulteto darbuotojams:

  • Paskaitas nuotoliniu būdu skaitė „Rothoblaas SRL“ atstovai iš Italijos, pristatę temą „Introduction to CLT buildings“ bei Florencijos universiteto mokslininkai Cecilia Ciacci ir Neri Banti, skaitę pranešimą tema „Sustainability and Life Cycle Thinking: methods and applications“.
  • Studentams ir dėstytojams organizuotos kviestinių svečių iš įmonių paskaitos: UAB „MSC Lithuania“ vadovas Evaldas Žvirblis skaitė paskaitą „Žydrų vandenynų strategija – vienos šeimos istorija“, UAB „NIT“ inžinierius Arvydas Antanas Šniukšta – „Baseinų vėdinimo įranga“, UAB „Geberit“ techninis ir prekybos konsultantas projektams Vytautas Dinda – „Geberit sprendimai pastato inžinerinėms sistemoms“, UAB „VSight” generalinis direktorius ir steigėjas Cihat Kahraman – „Dirbtinio intelekto sprendimų taikymas logistikoje“ bei UAB „Danfoss“ pardavimų vadovas Andrius Timofejevas – „Heating/cooling systems balancing and control“. Dėstytojams ir darbuotojams organizuoti mokymai „Visi mes skirtingi… arba kaip elgtis su žmonėmis, kurių stilius skiriasi nuo Jūsų“, kuriuos vedė UAB „Infes“ personalo vadovė Renata Gailiūnienė.
  • Studentams ir dėstytojams organizuotas renginys „Žaidimų diena: sporto varžybos, stalo žaidimai“, kuriame dalyviai jėgas išbandė 6 km bėgimo rungtyje, stalo teniso varžybose ir baudos metimų į krepšį turnyre. Prizininkus sveikino ir apdovanojo sportininkas, verslininkas, aktorius bei reperis Vytautas Medineckas (Ironvytas)! Taip pat siūlyta išbandyti ne tik fizinę jėgą ir ištvermę, bet ir „pasukti“ galvas – 10 studentų ir dėstytojų komandų varžėsi protmūšyje. Laimėtojai, Transporto logistikos studijų programos studentai, apdovanoti pagrindiniu prizu – popiete su fakulteto dekanu Televizijos bokšte.
  • Fakulteto dienomis „STADI 2024“ dėstytojai organizavo ir edukacijas-kūrybines dirbtuves moksleiviams – Vilniaus Antakalnio gimnazijos III klasės moksleiviai dalyvavo 4 kūrybinėse dirbtuvėse „Termovizija statybose“, „Virtualus pasivaikščiojimas po pastatus“, „Bepiločių skraidyklių galimybės ir taikymas“ ir „Pabūk dienos transporto vadybininku“. Dėstytojai ir patys dalyvavo susitikimuose su moksleiviais mokyklose – Šalčininkų r. Kalesninkų Liudviko Narbuto gimnazijoje pristatė Kolegiją bei joje vykdomas studijų programas. Taip pat dėstytojai drauge su fakulteto studentais bei darbuotojais vyko į 4 edukacines išvykas. Jos organizuotos į Geležinkelių, Muitinės bei Medinės miesto architektūros muziejus ir Vilniaus miesto savivaldybę.
  • Vyko ir tradicine tapusi praktinė studentų konferencija „Aplinkos apsauga ir inžinerija 2024“, kurios dalyvius sveikino VšĮ „Žaliosios politikos institutas“ Remigijus Lapinskas, pristatęs temą „Ateities žaliojo miesto organizavimo principai“ bei Denis Tarasonis, JAVA programuotojas ir „Nortal“ įmonės komandos vadovas, visus konferencijos klausytojus sužavėjęs aktualia tema „Dirbtinis intelektas: nuo teorijos iki kasdienybės“. Fakultete vykdomų studijų programų studentai savo praktines žinias, atliktų tyrimų rezultatus ir įžvalgas pristatė konferencijos sekcijose: Statybos inžinerijos bei Verslo krypties sekcijose pristatytas net 21 studentų parengtas pranešimas.
  • Daugiausiai studentų, dėstytojų ir praktikų vadovų dėmesio sulaukė Karjeros diena. Jos metu vyko motyvaciniai susitikimai, Kontaktų mugė bei apskritojo stalo diskusijos. Savo sėkmės istorijomis dalijosi ir studentus siekti karjeros aukštumų motyvavo sportininkas, verslininkas, aktorius bei reperis Vytautas Medineckas (Ironvytas), savo įkvepiančias idėjas suguldęs pranešime „Ar žinai, kuris raumuo atsakingas už tavo sėkmę?“, bei Gintaras Ignatavičius, Storyselling‘o pardavimų praktikas, verslo konsultantas, lektorius, mokymų treneris, pristatęs pranešimą „Žmogus be istorijos“. Studentai buvo pakviesti dalyvauti ir viešoje paskaitoje-kūrybinėse dirbtuvėse „Kaip parengti „įkvepiantį“ gyvenimo aprašymą ir parašyti motyvacinį laišką“, kurias organizavo UAB „Girteka“ Talentų atrankų specialistės.  Kontaktų mugėje dalyvavusių 27 įmonių atstovai su studentais, dėstytojais ir praktikų vadovais dalijosi informacija apie įmones, jų veiklą, vystomus projektus, pristatė praktikos atlikimo ir įsidarbinimo galimybes, o apskritojo stalo diskusijose pateikė savo įžvalgas ir lūkesčius būsimiems darbo rinkos dalyviams: statybos inžinerijos krypties apskritojo stalo diskusijoje nagrinėta tema „Ateities inžinerija: poreikiai, kompetencijos, galimybės“, o verslo krypties – „Skaitmeninė transformacija logistikoje“.