Vaiva Stankevičiūtė: studijos Gdansko dailės akademijoje (Lenkija) 2021 m. pavasario semestrą

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Kas tau labiausiai patiko studijuojant pagal „Erasmus+“ programą?

Man labiausiai patiko tai, jog po ilgo buvimo namuose Lietuvoje karantine aš galėjau dalyvauti fizinėse paskaitose. Gdansko dailės akademijoje paskaitos vyko hibridiniu būdu, todėl tokios paskaitos kaip grafikos studijos ar fotografija vykdavo akademijoje. Aš galėjau naudotis tamsos kambariu ir studijomis kuriant luksografiją ir taip pat patalpomis skirtomis ruošti medžiagas spausdinimui ant popieriaus.

Gdansko dailės akademija yra pačioje miesto širdyje – senamiestyje. Kiekvieną dieną buvo galima grožėtis akademijos patalpomis tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Be to, akademijoje visi yra labai draugiški, ypač Erasmus biuras, kuris mums padėdavo visais rūpimais klausimais.  

Man labai patiko tai, jog Erasmus studentams vykdavo atskiros paskaitos anglų kalba. Dėl to buvo lengva mokytis, nes visą paskaitą bendraudavome angliškai.

Dėl kokių priežasčių rekomenduotum Gdansko dailės akademiją būsimiems „Erasmus+“ studentams?

Nors dauguma mūsų kolegijos studentų Erasmus mainams nori išvykti toli, tačiau aš tikrai rekomenduočiau apsvarstyti ir šią galimybę studijuoti Gdansko dailės akademijoje Lenkijoje. Ši akademija pasižymi labai stipriais dėstytojais, kurie yra savo srities aukšto lygio specialistai. Be to, visi dėstytojai yra labai draugiški, padedantys visais rūpimais klausimais.

Pats Gdanskas yra nuostabus miestas, esantis šalia jūros. Gdansko senamiestis yra labai gražus. Su studento pažymėjimu šalyje keliauti traukiniais yra gana pigu, tad tikrai bus gerų progų aplankyti gražiausiais vietas Lenkijoje.

„Erasmus Social Network of Gdansk (ESN)“ organizuoja daug įvairių renginių ir veiklų Erasmus studentams, tad tikrai, nemanau, kad bus laiko nuobodžiauti.

Ką veikdavai laisvalaikiu?

Laisvalaikiu dažnai susirinkdavome pas mane namuose ir užsiimdavome įvairiomis veiklomis – žaisdavome stalo žaidimus, gamindavome tradicinius patiekalus. Laisvu metu aš išmokau lipdyti iš molio, tad mes kartu  darydavome įvairius aksesuarus su polimeriniu kepamu moliu.

Kita informacija, kuria norėtumei pasidalinti

Man dalyvavimas Erasmus mainuose labai pagelbėjo dėl mano psichologinės sveikatos gerbūvio. Jei man būtų tekę išbūti dar vieną semestrą namie, manau, jog būtų tikrai prireikę specialisto pagalbos. Tačiau man pakeitus aplinką, sutikus daug naujų žmonių ir patyrus įvairių smagių patirčių aš pasijutau daug geriau.