Antonas Žitkevič: studijos Pardubicės universitete (Čekija) 2020 m. rudens semestrą

#suVIKOpavyko

Dėl kokių priežasčių rekomenduotum Pardubicės universitetą kitiems studentams?

Rekomenduočiau šį universitetą dėl Elektrotechnikos fakulteto, kuris turi visą reikalingą ir šiuolaikišką įrangą. Fakultete yra skirtingų tipų signalų generatoriai, oscilografai, spektrų ir signalų analizatoriai ir kiti elektrinių matavimų prietaisai. Pačiame universitete yra galimas PCB plokštelių gaminimas, kas palengvina savarankiškų projektų įgyvendinimą. Dauguma universiteto dėstytojų yra supratingi ir gerai išaiškina informaciją. Paskaitų metu dėstytojai naudoja įvairias simuliacijas su tokiomis programomis kaip Multisim, Ltspice, Matlab ir kt. Dauguma universiteto personalo ir bendrabučių darbuotojų puikiai kalba angliškai, o iškilus problemai visada stengiasi pagelbėti. Pardubicės universitetas turi puikiai veikiančią Erasmus buddy programą, todėl čia atvykus būtinai reikia susipažinti su savo mentoriumi ir taip pat su žmonėmis iš ESN (Erasmus Student Network). Studentai mentoriai padeda visais klausimais, aprodo miestą, paaiškina visas universitete veikiančias sistemas.

Ką tau davė „Erasmus+“ studijos?

Mokymasis nuotoliniu būdu pandemijos metu Pardubicės universitete mane paskatino pačiam ieškotis informacijos ir tobulėti savo pastangomis. Susiklosčiusi situacija paskatino mane naudotis anglakalbiais resursais, kurie yra daug platesni ir labai naudingi studijuojant inžinerines specialybes. „Erasmus+“ studijos man taip pat leido patobulinti mano anglų kalbos žinias, kas be abejo, man bus labai naudinga ateityje. Ši patirtis man taip pat padėjo pagerinti mano komunikacijos įgūdžius, nes programos metu man teko bendrauti su žmonėmis iš labai skirtingų šalių. Studijuodamas Čekijoje aš susiradau daug draugų, su kuriais, aš neabejoju, jog ateityje dar ne vieną kartą pasimatysime.

Kas tau labiausiai patiko studijuojant pagal „Erasmus+“ programą?

Studijos užsienyje man davė neįkainojamą savarankiško gyvenimo kitoje šalyje patirtį. Studijuodamas turėjau galimybę bendrauti su skirtingų kultūrų žmonėmis ir susipažinti su vietiniais studentais. Studijų metų mes daug keliavome aplink Čekiją, aplankėme daugybę miestų ir vietovių, tarp kurių buvo Praha, Brno, Olomouc, Kutna Hora, Liberec, Čekijos Šveicarija ir taip pat nuvykome į Lenkiją, kurioje apsilankėme Katovicų ir Krokuvos miestuose.

Kaip tau sekėsi pritapti Čekijoje?

Pritapti Čekijoje man sekėsi puikiai, nes Pardubicės mieste yra daug jaunų žmonių, kurie gerai kalba angliškai. Be to, žmogui, kalbančiam rusiškai arba lenkiškai, čekų kalba tampa pakankamai suprantama jau po kelių mėnesių praleistų šalyje. Lietuvių ir čekų gyvenimo būdas yra labai panašus, todėl didelių sunkumų atvykus į Čekiją studentas tikrai nepatirs. Kalbant apie Pardubicę, pats miestas nėra didelis, dėl to visus pagrindinius taškus galima pasiekti per 20-30 minučių pėsčiomis, arba, esant reikalui, ir dviračiu, kurio nuoma mieste yra tikrai pigi.