Mentoriavimo programa

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Mentoriavimo programa

Susipažinkite su mūsų 2019-2020 m. mentorių komanda, kuri rūpinasi mūsų Erasmus+ studentais!

Dorotė Granickaitė

Esu mentorių komandos koordinatorė. Man labai patinka šis vaidmuo. Visa patirtis, kurią įgijau dirbant tiek su Erasmus studentais, tiek su mentoriais, man reiškia labai daug. Prisijungimas prie komandos kaip koordinatorė privertė daug dažniau išeiti iš komforto zonos, nei tikėjausi, bet man tai patiko, nes padėjo augti kaip lyderei. Mečiau sau iššūkį su užduotimi sukurti galingą, gerai apmokytą komandą su stipriu tarpusavio ryšiu, kad galėčiau padėti tarptautiniams studentams. Ir manau, kad man pavyko tai pasiekti. Be darbo su komanda, taip pat susisiekiau su vietiniu Erasmus studentų tinklu (ESN), kad galėčiau su jais bendradarbiauti ir kartu organizuoti renginius, kad mūsų Erasmus studentų grupė būtų įvairesnė ir plėstų tinklą. užsienio ir vietinių studentų.
Man labai patinka ši veikla. Mane labiausiai džiugina šviesūs mūsų tarptautinių studentų veidai, kurie ateina mums padėkoti už visas pastangas, kad jų viešnagė koledže būtų maloni ir smagi.

Kazimieras Plentauskas

Viena įsimintiniausių patirčių iš dalyvavimo VTDK Erasmus+ klube buvo dalyvavimas tinklinio turnyre. Renginys vyko Vilniaus universiteto (VU) sporto bazėje ir jį organizavo VU ESN filialas – tai buvo vienas iš daugelio renginių, prie kurių prisijungė ir mūsų klubas. Jei atvirai, mūsų komanda „The Waiters“ – 3 erasmus studentai ir 3 mentoriai – buvo sudarytas ne iš geriausių tinklininkų, bet vis dėlto mūsų komandą stiprino mūsų aistra grupiniam darbui ir tinkliniam! Kaip komandos kapitonas, galiu nuoširdžiai pasakyti, kad didžiuojuosi kiekvienu komandos nariu, nes nepaisant to, kad turime tiek mažai komandos patirties, vis tiek sugebėjome smagiai praleisti laiką ir smagiai praleisti laiką. . Nepaisant to, kad mūsų aptarnavo tik vieną iš keturių varžovų komandų, mano širdyje vis dar esame čempionai. #the_waiters_ftw

 

Guoda Serapinaitė

Atvykimas į Lietuvą su Erasmus+ programa reiškia ne tik tai, kad studentai susipažįsta su mūsų šalies kultūra. Mums, Erasmus mentoriams, ne mažiau įdomu pažinti svetimas kultūras, nei dalytis savąja. Vienas įsimintiniausių prisiminimų buvo dviejų studentų pasveikinimas oro uoste, atvykęs iš Turkijos. Mums buvo gana sunku grįžti į bendrabučius su visu bagažu. Nepaisant visų jėgų ir kliūčių, kurias merginos turėjo įveikti kelionės metu ir nuovargio, jos vis tiek manęs nepaleido neparagavusios tradiciškai gaminamos turkiškos kavos kaip gražaus pirmo susitikimo gesto. Mane nustebino toks svetingumas, ypač kai jie čia keliauja. Šios mažos akimirkos leidžia mums viską pažvelgti į perspektyvą ir pažinti jūsų tautybę bei su ja susijusią asmenybę.

Justina Talalaitė

Jau beveik ketverius metus esu VTDK Erasmus klube ir turiu tiek daug gerų prisiminimų – net sunku išsirinkti geriausius. Mano pirmoji patirtis su Erasmus studentais buvo gražus piknikas parke. Galbūt tai atrodo nieko ypatingo, bet išgirsti savo istorijas, savo šalių istorijas, žaisti juokingus žaidimus ir tiesiog smagiai praleisti laiką su jais buvo nuostabu. Tie žmonės mane įkvėpė vėliau pačiai išvykti studijuoti į užsienį pagal Erasmus+ programą. Tiesą sakant, studentai, kurie atvyksta studijuoti į Lietuvą, visada yra tokie malonūs ir dalyvauja visuose mūsų organizuojamuose renginiuose. Mums visada buvo smagu su nuostabiais Erasmus studentais, kuriuos sutikau per savo Erasmus klubo metus. Tikiu, kad kai kurie iš jų liks mano draugais visam gyvenimui, nors gyvename skirtingose ​​šalyse.

Paulina Vaičiūnaitė

Manau, kiekvienas mentorius galėtų sutikti, kad būti tokios įvairios ir didelės šeimos dalimi yra tai, ką gali patirti kartą gyvenime. Puikus jausmas užmegzti ryšį su žmonėmis, kurių niekada nesutiktum be „Erasmus“ suteiktų galimybių. Kaip mentorius jaučiu pareigą rūpintis savo auklėtiniais, nes jie daro tą patį. Jie dalijasi savo istorijomis, savo šalių kultūriniais aspektais, patirtimi įvairiose švietimo srityse ar savo gyvenimu užsienyje. Smagu matyti, kokie esame skirtingi ir tuo pat metu panašūs. Pirmasis didelis įvykis, kuriame dalyvavau, buvo „PubCrawl“ ir tai buvo pats įdomiausias ir jaudinantis įvykis, kuriame aš kada nors buvau. Aš ir kitas mentorius Šarūnas net sugebėjome įsiskverbti į vieną grupę kaip Erasmus studentai. Mums buvo labai smagu ir, kai paaiškėjo tiesa, pasijuokėme su pačiais auklėtiniais. Man pavyko susitikti su kitais mentoriais, auklėtiniais ir susirasti naujų draugų. Esu pirmo kurso mentorius, bet matydamas, kiek daug mūsų komanda yra nuveikusi iki šiol, galiu drąsiai teigti, kad nuo čia ji tik pradeda gerėti ir geriau. Kiekvienas renginys ar susitikimas yra prasmingas, kaip ir mūsų komandų darbas čia. Džiaugiuosi būdama šios šeimos dalimi ir laukiu naujų nuotykių bei galimybių augti.

Remigijus Pocius

 

Viskas prasideda nuo to, kad mes, mentoriai, apsikeičiame žinutėmis su naujais draugais Erasmus studentais prieš jiems atvykstant į Vilnių. Kai jie atvyksta čia, sutinkame juos oro uoste, palydime į bendrabutį ir atsakome į visus jiems rūpimus klausimus.
Ir visos linksmybės vėliau prasideda renginiuose. Pirmoji – įžanginė diena, kurioje visi mentoriai prisistato savo mentoriams. Ši diena išsiskiria daug juoko, nejaukios tylos ir naujų draugysčių su įvairių šalių studentais. Tolesniuose susitikimuose ir renginiuose su tais mokiniais susipažinsite labiau asmeniškai, iš jų pasimokysite ir kartu su jais sužinosite įvairių naujų dalykų, kurių net nežinojote, kad jie egzistuoja. Štai kodėl man taip nuostabu būti šios Erasmus mentorystės programos dalimi!

Aidija Čičiurkaitė

During my mentoring period I discovered from another angle how different cultures and hobbies of people can be. I started to look at things differentely. The best part of my participation in the mentorship program were the events. During the Introduction Day you immediately understand how friendly the foreign students are. You are amazed by their expressions during the trips, when they see cultural objects for the first time or taste Lithuanian food and are very much surprised about it. You are amazed when they laugh while trying to say Lithuanian words as if from a joke they heard for the first time and you think that there is nothing special here for us. And then you realize what a joyous experience it is to travel around other countries, to see other cultures and the everyday lives of the people that live there!

Dominykas Doviakovskis

I became an Erasmus club mentor in autumn 2019. This was an awesome opportunity for me to upgrade my own Erasmus experience and it gave me a possibility to see how Erasmus looks like from another perspective. In the beginning, my job was helping Erasmus students with casual things such as: how to get to the dormitories, find shops and other services. We have created an Erasmus survival guide that was distributed to the Erasmus students, which made the process of their integration easier.

I was a reporter at the Welcome Party, and I presented Lithuania with the help of other mentors. I also did a quiz for international students and organized ice-breaking games. We collaborate in creating the events with other universities. In this way it is great to make friends from other countries! Overall, I can say that joining Erasmus mentors group it is the best experience possible if you don’t want to go abroad for Erasmus studies or practice – in this way you can learn about Erasmus program and benefit from it while hosting the international students.

Laurynas Miklovis

I have joined the VTDK Erasmus+ club in autumn 2019 and I am the newest mentor in the team. I will never forget the feeling that I had when I met my first mentee. Even though I had some experience with other Erasmus students before, I was very excited and worried at the same time about my new responsibilities. Despite of that, after meeting my mentee for the first time I saw that there was nothing to worry about and immediately we became friends. It is a great feeling to help others and to teach them about our culture while learning about theirs at the same time.

By becoming a mentor you have an opportunity to feel like you are travelling around the world through meeting new people from different parts of the world, while actually staying at home and enjoying your time with Erasmus students!